Jak vyčistit krbové sklo

Chtěli byste vidět na svůj oheň, ale vaše přední sklo dvířek se neustále zakuřuje? Jak udržovat sklo v topeništích čisté? Poradíme vám, jak na to.
Při pravidelném používání topidla a při spalování dřeva se bude hnědočerná saze pomalu usazovat na čiré sklo. Zakouřené krbové sklo kazí nejen celkový vzhled místnosti, ale i atmosféru při dlouhých zimních večerech. Naštěstí jsme pro vás připravili několik tipů a triků, jak sklo dostat do původního krásného stavu.

Jak zabránit zakuřování skla topidla

Zamezit zakuřování skla není zcela možné, ale lze tomuto nepříjemnému jevu alespoň částečně zabránit.

Čištění znečištěného skla od krbu nebo kamen pomocí papírového ubrousku nebo hadříku za použití popela z vašeho topeniště.

Jak sklo vyčistit

Pokud se vaše sklo ze spalování dřeva špiní, neznepokojujte se. Čištění skla topeniště je ve skutečnosti velmi snadné a zvládne ho opravdu každý. Budete potřebovat trochu vody a popela z vašeho topeniště. Údržbu provádějte vždy pouze tehdy, pokud je topeniště studené. Vezměte navlhčený hadřík nebo papírový ubrousek. Pokud je sklo vysoce znečištěno, namočte vlhký hadřík nebo papírový ubrousek do popela a krouživými pohyby sklo vyčistěte. Další možností čištění je využití čistícího produktu, který je pro tyto účely speciálně určený.

Jak sklo nečistit

Přestože špinavé sklo může být frustrující, existuje několik věcí, které byste při čištění skla nikdy dělat neměli:

Díky těmto trikům jak snadno vyčistit sklo se budete domů rádi vracet a těšit se z relaxace při hledění do ohně.