Kachlová kamna

Oheň patří k vývoji lidstva po staletí. Doprovázel člověka na každém kroku, ať už díky jeho světelné energii či schopnosti vytápění.

Po objevení elektrického proudu a možnosti vytápět jím bylo ohniště odsunuto stranou jako něco špinavého. V dnešní době řemeslo kamnáře vzkvétá a lidé se opět vracejí k dřívějším tradicím.

V dnešní době jsou kachlová kamna velice oblíbeným zdrojem vytápění. Hlavními důvody pro výběr tohoto druhu vytápění jsou nízké náklady a sálavý princip, který je podobný sluníčku a příznivě působí na lidské zdraví. Kachlová kamna disponují vysokou účinností, která se pohybuje v některých případech i nad hranicí 85 %. Kachlová kamna jsou nejčastěji bezroštová a popel je nutné vymetat jen zřídka. Kachlová kamna mohou být dle provedení jednoplášťová nebo dvouplášťová. Vnitřní konstrukce dvouplášťového topidla se skládá ze šamotů či jiného akumulačního materiálu, tahů a ohniště. Vnější konstrukce je postavena z kachloví, které je různorodých tvarů a glazury (barvy), méně často jsou konstrukce omítány kamnářskými materiály. Dnešní moderní doba využívá místo ohniště krbové vložky, které mohou být i teplovodní. Záleží jen na majiteli, jaké jsou jeho požadavky a iq-krby Vám s výběrem rádi poradí.

Kachlová kamna se dělí dle konstrukce na: lehká, středně těžká a těžká kachlová kamna.